Z tego artykułu dowiesz się:

Sprzęt rehabilitacyjny Szczecin

Kupiłeś zupełnie nową parę butów. Może to najnowsza para butów do biegania na szlak lub stylowa para szpilek na wieczorne wyjście. Cokolwiek by to nie było, Twoim nowym butom może brakować czegoś bardzo ważnego: odpowiedniego wsparcia.

Wkładki ortopedyczne Szczecin są dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób cierpiących na dolegliwości czy schorzenia stóp. Nowoczesne buty nie zawsze są projektowane z myślą o wygodzie i prawidłowym ułożeniu anatomicznym. Chociaż twoja nowa para butów może wyglądać świetnie na stopach, może nie być dla nich najlepszym rozwiązaniem na dłuższą metę i tu właśnie wchodzą w grę wkładki ortopedyczne.

wkładki ortopedyczne szczecin

Wkładki ortopedyczne Szczecin – Czym są wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne to kawałki wyściełanego materiału, które umieszcza się wewnątrz butów, aby zapewnić dodatkowy komfort, wygodę i lepsze dopasowanie. Czasami określane jako „łóżka na stopy”, wkładki mają na celu zwiększenie wsparcia butów, a także zwiększenie ich komfortu w noszeniu. Chociaż wkładki nie zmniejszają fizycznie buta, wypełniają pustą przestrzeń między stopami, a jego wnętrzem. 

Sprzęt ortopedyczny na nfz Szczecin oferuje wkładki mające na celu nie tylko zwiększenie komfortu noszenia obuwia, ale również profilaktyczne obuwie przeznaczone do leczenia i profilaktyki płaskostopia. Płaskostopie to stan, w którym jedna lub obie stopy mają niewielki lub żaden łuk. Kiedy stoisz, opuszki stóp wbijają się w ziemię. Zazwyczaj nie widać łuku w stopie, chociaż czasami może się on pojawić, gdy ją podnosisz. 

Wszystkie dzieci po urodzeniu mają płaskostopie. Łuki zazwyczaj tworzą się w wieku 6 lat. Około dwoje na 10 dzieci nadal ma płaskostopie jako dorośli. Niektórzy dorośli mają łuki, które się zapadają. Ten stan, upadłe łuki, to inny termin na płaskostopie.

Płaskie stopy nie stanowią problemu dla większości ludzi. Jeśli płaskostopie powodują ból lub inne problemy, pomocne mogą być zabiegi lub sprzęt rehabilitacyjny Szczecin

Sprzęt ortopedyczny na nfz Szczecin – Kiedy potrzebne są wkładki ortopedyczne?

Istnieje wiele korzyści z noszenia wkładek ortopedycznych Szczecin. Przede wszystkim wkładki mogą pomóc złagodzić ból związany z istniejącym stanem urazowym lub zapewnić wsparcie butom, aby zapobiec jego wystąpieniu i pogorszeniu. Tak jak w każdym przypadku, jeśli odczuwasz ból, przed wypróbowaniem jakiegokolwiek leczenia skonsultuj się z lekarzem.

Sprzęt medyczny refundacja nfz Szczecin – Jak dobrać właściwe wkładki ortopedyczne?

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać planując zakup wkładek ortopedycznych Szczecin:

Przeczytaj także: 
Jaki sprzęt rehabilitacyjny na kręgosłup?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.