Z tego artykułu dowiesz się:
- czym są wkładki ortopedyczne
- kiedy potrzebne są wkładki ortopedyczne
- jak dobrać właściwe wkładki
Sprzęt rehabilitacyjny Szczecin
Kupiłeś zupełnie nową parę butów. Może to najnowsza para butów do biegania na szlak lub stylowa para szpilek na wieczorne wyjście. Cokolwiek by to nie było, Twoim nowym butom może brakować czegoś bardzo ważnego: odpowiedniego wsparcia.
Wkładki ortopedyczne Szczecin są dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób cierpiących na dolegliwości czy schorzenia stóp. Nowoczesne buty nie zawsze są projektowane z myślą o wygodzie i prawidłowym ułożeniu anatomicznym. Chociaż twoja nowa para butów może wyglądać świetnie na stopach, może nie być dla nich najlepszym rozwiązaniem na dłuższą metę i tu właśnie wchodzą w grę wkładki ortopedyczne.
Wkładki ortopedyczne Szczecin – Czym są wkładki ortopedyczne?
Wkładki ortopedyczne to kawałki wyściełanego materiału, które umieszcza się wewnątrz butów, aby zapewnić dodatkowy komfort, wygodę i lepsze dopasowanie. Czasami określane jako „łóżka na stopy”, wkładki mają na celu zwiększenie wsparcia butów, a także zwiększenie ich komfortu w noszeniu. Chociaż wkładki nie zmniejszają fizycznie buta, wypełniają pustą przestrzeń między stopami, a jego wnętrzem.
Sprzęt ortopedyczny na nfz Szczecin oferuje wkładki mające na celu nie tylko zwiększenie komfortu noszenia obuwia, ale również profilaktyczne obuwie przeznaczone do leczenia i profilaktyki płaskostopia. Płaskostopie to stan, w którym jedna lub obie stopy mają niewielki lub żaden łuk. Kiedy stoisz, opuszki stóp wbijają się w ziemię. Zazwyczaj nie widać łuku w stopie, chociaż czasami może się on pojawić, gdy ją podnosisz.
Wszystkie dzieci po urodzeniu mają płaskostopie. Łuki zazwyczaj tworzą się w wieku 6 lat. Około dwoje na 10 dzieci nadal ma płaskostopie jako dorośli. Niektórzy dorośli mają łuki, które się zapadają. Ten stan, upadłe łuki, to inny termin na płaskostopie.
Płaskie stopy nie stanowią problemu dla większości ludzi. Jeśli płaskostopie powodują ból lub inne problemy, pomocne mogą być zabiegi lub sprzęt rehabilitacyjny Szczecin.
Sprzęt ortopedyczny na nfz Szczecin – Kiedy potrzebne są wkładki ortopedyczne?
Istnieje wiele korzyści z noszenia wkładek ortopedycznych Szczecin. Przede wszystkim wkładki mogą pomóc złagodzić ból związany z istniejącym stanem urazowym lub zapewnić wsparcie butom, aby zapobiec jego wystąpieniu i pogorszeniu. Tak jak w każdym przypadku, jeśli odczuwasz ból, przed wypróbowaniem jakiegokolwiek leczenia skonsultuj się z lekarzem.
- Dolegliwości bólowe – Istnieje wiele wkładek zaprojektowanych w celu łagodzenia bólu i zapewniania wsparcia w różnych stanach i dolegliwościach stóp.
- Zapalenie rozcięgna podeszwowego – Zapalenie rozcięgna podeszwowego jest najczęstszą przyczyną bólu pięt. Powięź podeszwowa to gruba tkanka, która podtrzymuje łuk stopy i łączy kość pięty z palcami. Jeśli obciążysz tę tkankę, może ona puchnąć i wytworzyć stan zapalny, powodując ból w pięcie i całym łuku podczas stania lub chodzenia. Warto wtedy zapoznać się z ofertą sprzęt medyczny refundacja nfz Szczecin.
- Nerwiak Mortona – Jest to ból, drętwienie lub mrowienie w przedniej części stopy, szczególnie między trzecim a czwartym palcem. Ból jest spowodowany zgrubieniem nerwu, który dostarcza czucia do obszaru między palcami. Inne nazwy tego schorzenia to metatarsalgia Mortona, nerwoból Mortona, nerwiak podeszwowy i nerwiak międzyśródstopowy. Wkładki ortopedyczne Szczecin są idealnym wyjściem w takiej sytuacji.
- Ból pleców – Prawie każdy w swoim życiu doświadcza bólu pleców. Ból pleców może być bolesny, pulsujący lub szczypiący, a jego intensywność może wahać się od łagodnego do ciężkiego. Istnieje wiele przyczyn bólu pleców, jednym z nich może być słabe podparcie stóp.
- Ból kolana – Istnieje wiele przyczyn bólu kolana, takich jak zapalenie stawów, rozerwanie chrząstki i zapalenie ścięgna. Jeśli odczuwasz ból kolana, innym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest sposób chodzenia. Jest to rodzaj bólu kolan, który pochodzi z twoich stóp i łuków.
Sprzęt medyczny refundacja nfz Szczecin – Jak dobrać właściwe wkładki ortopedyczne?
Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać planując zakup wkładek ortopedycznych Szczecin:
- Rozmiar wkładki – jest zwykle określany jako zakres rozmiarów buta. Na przykład „Męskie 42-44” (każdy producent stosuje inny rozmiar). W przypadku większości wkładek o pełnej długości jest to spowodowane tym, że wkładki są zaprojektowane tak, aby były przycinane przed użyciem (są to tzw. wkładki „przycinane na miarę”); Korzystając z sprzętu ortopedycznego na nfz szczecin, wkładka jest produkowana do użytku w różnych rozmiarach butów, a konsument powinien odciąć niepotrzebną długość końcówki podczas umieszczania jej w obuwiu.
- Umieszczenie wkładki – jeśli kupisz wkładkę o pełnej długości, najprawdopodobniej będziesz musiał usunąć istniejącą wewnętrzną podeszwę z buta przed umieszczeniem nowej. Prawie wszystkie pełnowymiarowe wkładki ortopedyczne Szczecin mają na celu całkowite zastąpienie obecnego wyłożenia buta.
- Łuk stopy – zwykle odpowiada jednemu z trzech różnych typów łuku: łuki neutralne lub średnie, łuki niskie, stopy płaskie lub łuki opadłe oraz łuki wysokie. Podobnie każda wkładka jest zaprojektowana do pracy z jednym lub kilkoma typami łuków stopy. Przeglądając wkładki w sprzęcie medycznym refundacja nfz Szczecin, należy najpierw określić, jaki mamy typ łuku stopy.
Przeczytaj także:
Jaki sprzęt rehabilitacyjny na kręgosłup?