Szczególnie osoby starsze, które mają problem z codziennym chodzeniem, mogą wspomóc się pewnym dodatkiem. Laski ortopedyczne ułatwiają życie ogromnej części społeczeństwa. Pozwalają między innymi odciążyć wybraną część ciała i zminimalizować zbędny nacisk na chorą partię.

Senior korzystający z laski zyskuje większą stabilność, przez co bez niczyjej pomocy może wychodzić na spacery czy do sklepu. Jest to dla niego ogromnym komfortem. Ten rodzaj podpory może być przy tym estetyczny i wręcz przyjemny. Co warto wiedzieć o laskach ortopedycznych?

Laski ortopedyczne Szczecin. Jakie rodzaje wyróżniamy?

Stan pełnej mobilności jest ważny dla każdego z nas, a szczególnie w momencie, kiedy go tracimy. Doceniamy wówczas jego istotę. Laski ortopedyczne stworzono po to, aby ułatwić rzeczywistość tym osobom, którym z pewnych przyczyn ciężko jest się poruszać o bez żadnej podpory. Poniżej przedstawiamy rodzaje lasek.

Podstawowy podział lasek uwzględnia ważną cechę, jaką jest uchwyt. Obecnie na rynku medycznym można spotkać laski z uchwytem prostym, zaokrąglonym, falistym oraz w formie gałki czy kulki. Każda odpowiada innej potrzebie. Ważne, aby przynosiła komfort z użytkowania jej.

laski ortopedyczne szczecin

Laski ortopedyczne Szczecin. Jak dostosować ich wysokość?

Odpowiednia wysokość laski ortopedycznej jest szalenie ważna dla zachowania prawidłowej postawy i prawidłowego poruszania się. Najlepiej regulować jej wysokość w towarzystwie specjalisty lub drugiej osoby, która nam pomoże. Poniżej poradnik dotyczącego tego, w jaki sposób dokonać regulacji wysokości.

  1. Zmierz swoją wysokość – laski ortopedyczne muszą być dostosowane do Twojego wzrostu. Najpierw należy stanąć prosto i trzymać ręce wzdłuż ciała. Łokcie powinny być delikatnie ugięte. Jeżeli chodzi o obuwie – w tym przypadku warto postawić na te, które nosimy najczęściej.
  2. Pomiar laski – jaka powinna być wysokość laski? Najlepiej na poziomie nadgarstka. W przypadku zbyt długiej laski, należy precyzyjnie zaznaczyć miejsce, w którym powinna zostać przycięta. Cały proces może ułatwić postawienie laski do góry nogami.
  3. Po prostu naciśnij przycisk – jeśli laska ma wbudowaną regulację wysokości, zadanie może być ułatwione. W tym celu wystarczy nacisnąć przycisk znajdujący się po boku trzonu laski i sprawdzić, przy której wysokości nasza postawa jest prawidłowa. Nie można zapominać o tym, że podczas trzymania laski za uchwyt łokieć musi być ugięty, a niestety o tej kwestii zapomina mnóstwo użytkowników.

Laski ortopedyczne dla osoby niewidomej – jaka będzie najlepsza?

Osoby niewidome mają nieco inne potrzeby, którym jak najbardziej można sprostać. Laski ortopedyczne dla tej grupy ludzi powinny być wyposażone w specjalistyczne części. W tym przypadku mówimy o „lasce białej”, której specyfikę przedstawimy poniżej.

Biała laska daje poczucie bezpieczeństwa poprzez wbudowany sygnalizator. Przy napotkaniu jakiejkolwiek przeszkody, osoba niewidoma zostaje o tym poinformowana. Taką laskę cechuje także wytrzymałość – najczęściej wykonane są bowiem z aluminium bądź grafitu. Poza tym są oczywiście lekkie i bardzo praktyczne, gdyż można je składać w zależności od potrzeb.

Laski ortopedyczne dla osób niewidomych są niczym znak drogowy, który daje o sobie znać każdemu, kto akurat podąża ulicą. Wspiera dodatkowo funkcje motoryczne u użytkownika oraz dodaje pewności siebie, co jest bardzo kluczowe przy problemach z narządem wzroku.

Jako Bart-Med.pl sklep medyczny Szczecin oferujemy laski ortopedyczne, które spełnią wymagania najbardziej wymagającego użytkownika. Tego typu dodatek może być refundowany z ramienia Narodowego Funduszu Zdrowia. Zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem – pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia.