Osoby, które przeszły operację bądź mają ciężką kontuzję, przeważnie korzystają z tego rodzaju wsparcia. Kule ortopedyczne odciążają mniej sprawną kończynę i pomagają w powrocie do pełnej sprawności. W tym artykule dowiesz się kluczowych informacji w tym temacie.

Warto pamiętać, że ten przyrząd rehabilitacyjny powinien zostać dobrany indywidualnie. Szczególną wagę przywiązuje się do kwestii wysokości oraz odpowiedniego uchwytu. Wszystko po to, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu podczas korzystania z takich kul. 

Odwiedzając sklepy medyczne można przekonać się o tym, że kule ortopedyczne mają różne rodzaje, gdyż każdy z nich odpowiada na inną potrzebę. Warto zatem skorzystać z pomocy specjalisty, który to doradzi odpowiedni przyrząd i zadba, aby rehabilitacja przebiegała pomyślnie.

Jakościowe kule ortopedyczne to stałe wyposażenie naszego Bart-med.pl sklep medyczny Szczecin. Wspieramy procesy rehabilitacyjne od lat, oferując pacjentom sprawdzony sprzęt, który może być refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

kule ortopedyczne szczecin

Kule ortopedyczne – Szczecin. Jakie wybrać?

Przeważnie osoba czuwająca nad rehabilitacją pacjenta decyduje o tym, jaki model będzie najlepszy w danym przypadku. Kule ortopedyczne są dostosowane do konkretnego schorzenia, dlatego też nie można podejść do tego tematu w sposób losowy. Pod uwagę brana jest kondycja fizyczna osoby rehabilitowanej.

Wybierając ten typ sprzętu specjaliści biorą pod uwagę także osobiste preferencje pacjenta – wygoda stawiana jest niemalże na pierwszym miejscu, w końcu taki sprzęt nie powinien uprzykrzać codziennego funkcjonowania, a je jak najbardziej wspierać. Jeśli pacjent nadal rośnie to bardzo ważną cechą kul jest ich regulacja.

Wiele osób zastanawia się także nad tym, czy zawsze potrzebne są dwie kule ortopedyczne. Według standardów rehabilitacyjnych posiadanie dwóch kul umożliwia chociażby oparcie się i wspiera prawidłową postawę ciała. Kręgosłup nie jest wówczas nadmiernie obciążony. Przy niewielkiej kontuzji można wybrać jedną kulę. Przeważnie na takie rozwiązanie stawia się przy krótkiej rehabilitacji.

O czym należy pamiętać korzystając z jednej kuli? Stosuje się ją przy ręce przeciwnej do kontuzjowanej kończyny dolnej. Taki układ zapewni prawidłowy powrót do formy sprzed na przykład wypadku. 

Kule ortopedyczne łokciowe oraz pachowe – które wybrać?

Interesując się takim sprzętem jak kule ortopedyczne można spotkać się z dwoma podstawowymi typami: łokciowymi oraz pachowymi. Pierwszy rodzaj jest bardziej popularny ze względu na jego uniwersalność. Nie powoduje on żadnego dyskomfortu. Znajduje zastosowanie przy chociażby leczeniu pourazowym oraz przy schorzeniach zwyrodnieniowych.

Z kolei kule pachowe trafiają do pacjentów z niesprawnymi dłoniami, którzy przez to mają problem z opieraniem się. Ten typ przyrządu będzie dobrym wyborem również przy konieczności kompletnego odciążenia wybranej kończyny dolnej. Ponadto pomoże osobom po zabiegu amputacji nogi. 

Kule ortopedyczne – Szczecin. Dobór sprzętu medycznego w prawidłowy sposób – pamiętaj o tych cechach

Jak przy każdym przyrządzie dobór zależy od pewnych parametrów. Kule ortopedyczne mają kilka cech, którymi należy się kierować przy ich wyborze w sklepie medycznym. O jakich kwestiach należy pamiętać, aby nie narazić swojego zdrowia?