Wózki inwalidzkie to specjalistyczne pojazdy dedykowane tym osobom, które mają problemy z poruszaniem się. Ich kończyny dolne bądź kręgosłup nie są na tyle sprawne, aby zrezygnować z asekuracji. Użytkownicy takich wózków mogą dzięki nim cieszyć się większym komfortem na co dzień.

Obecnie jesteśmy świadkami tego, jak wiele dobra przynosi ten wynalazek. Obserwujemy przecież podróże, rozwijanie kariery czy uprawianie sportu wyczynowego przez osoby niepełnosprawne. Jak się okazuje, dzięki wózkom można prowadzić satysfakcjonujące życie.

wózki inwalidzkie szczecin

Współczesne wózki inwalidzkie – jakie wyróżniamy?

Wózki inwalidzkie mogą być bardzo nowoczesne. Napęd ręczny czy elektryczny? Aktualnie możemy wybrać sposób, w jaki chcemy się poruszać każdego dnia. Pierwszy rodzaj wózka cechuje lekkość i niespotykana wygoda. Dzięki składanej konstrukcji można je sprawnie przetransportować.

Z wózków o napędzie ręcznym korzystają seniorzy, osoby dorosłe oraz dzieci. Nie ma ograniczenia wiekowe co do korzystania z tego typu pojazdu. Każdy model można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które ułatwią samodzielne poruszanie się użytkownika.

Bardziej nowoczesnym wariantem są oczywiście wózki inwalidzkie o napędzie elektrycznym. Innowacyjny system umożliwia pokonywanie nierównych powierzchni, które można spotkać niemalże w każdym mieście. Co jest najmocniejszą cechą takie wózka? Oczywiście siła napędu.

Dla osób lubiących efektowne dodatki na pewno przypadną do gustu wózki wyposażone w oświetlenie LED. Z kolei komfortowe fotele sprawią, że każda wyprawa przy pomocy takiego wózka będzie przyjemna dla ciała, przede wszystkim dla kręgosłupa, o którego prawidłową postawę nie należy się martwić.

Wózki inwalidzkie Szczecin. Wózki typu ręcznego – na jakie cechy patrzeć podczas zakupu?

Stawiając na wózki inwalidzkie o napędzie ręcznym, trzeba pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach, których omówienie przybliży nas do najbardziej satysfakcjonującego zakupu. Jakie czynniki są brane pod uwagę? Wymieniliśmy je poniżej.

Wózki inwalidzkie elektryczne – o tych cechach pamiętaj

Specyfikę tego rodzaju już znasz, ale czy wiesz jakie cechy są ważne podczas inwestowania w wózki inwalidzkie o elektrycznym napędzie? Będą nieco inne od wózka ręcznego, a to głównie przez zastosowanie technologii przy jego produkcji. Na co warto zwrócić uwagę?

Wózki inwalidzkie czy może balkoniki? Od czego to zależy?

Będąc osobą niepełnosprawną należy rozważyć wszystkie opcje, które zalecane są przez lekarza. Wózki inwalidzkie powinny stanowić rozwiązanie dla osób całkowicie niezdolnych do normalnego funkcjonowania. Pamiętajmy jednak, że taka opcja ogranicza wykonywanie aktywności fizycznej, w związku z czym łatwo o problemy z nadwagą.

Z kolei balkoniki rehabilitacyjne będą dobre dla osób o ograniczonym ruchu, które są w trakcie rekonwalescencji czy rehabilitacji. Wszelkie żylaki, sztywność nóg czy zwyrodnienia stawów to nie są wystarczające powody, aby przesiadać się na wózek inwalidzki o napędzie ręcznym czy elektrycznym. Warto zatem spróbować innego rozwiązania.

Balkoniki rehabilitacyjne zmuszają seniora czy innego użytkownika do tego, aby nie rezygnował z ruchu, a każdego dnia podejmował wyzwanie jakim jest poruszanie się. Na początku będzie to wymagało ogromnego wysiłku, ale z czasem będzie coraz lżej.

Wózki inwalidzie na NFZ Szczecin

Jako Bart-Med.pl sklep medyczny Szczecin i wypożyczalnia pomożemy przy wyborze sprzętu medycznego, który ułatwi Twoje codzienne funkcjonowanie. Nasz sklep to wysokojakościowy sprzęt medyczny, taki jak wózki, łóżka rehabilitacyjne, chodziki i więcej, dzięki czemu zadowalamy naszych klientów. Funkcjonuje tutaj również wypożyczalnia, dzięki której nie trzeba od razu kupować drogiego sprzętu na własność. Wystarczy go wypożyczyć, jeśli okres rehabilitacji nie ma być długi.

Wózki inwalidzkie refundacja

Oferujemy wózki inwalidzie, które mogą być refundowane z ramienia Narodowego Funduszu Zdrowia. Zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem – pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia! Zapraszamy!