Wiele spośród wyrobów medycznych potrzebnych osobie chorej jest objętych refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia. Osoby ubezpieczone w NFZ mogą skorzystać z takiej refundacji na podstawie specjalnego zlecenia. Oznacza to, że mogą zakupić niektóre produkty, płacąc jedynie część ich wartości. Bart-Med sklep medyczny zajmuje się sprzedażą sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego i medycznego. Zapewnia komfortowe warunki obsługi przez doświadczonych pracowników, którzy podpowiedzą i pomogą przy wyborze właściwego sprzętu. BART-MED sklep medyczny Szczecin oferuje również sprzęt medyczny z refundacją NFZ.

Refundacja na NFZ – co to, komu przysługuje?

Refundacja przyznawana pacjentom przez Narodowy Fundusz Zdrowia to możliwość zakupu leków, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, z których część lub całość są opłacane przez fundusz. Jest dostępny dla każdego, kto posiada ubezpieczenie zdrowotne i otrzymał zlecenie od osoby upoważnionej, np. lekarza pierwszego kontaktu, specjalisty, pielęgniarki czy fizjoterapeuty. Refundacja NFZ dotyczy każdego pacjenta, który posiada ważne ubezpieczenie zdrowotne i otrzymał odpowiednie zlecenie od osoby upoważnionej. Dokument ten mogą wystawiać m.in. specjaliści, lekarze POZ, fizjoterapeuci oraz pielęgniarki i położne. Refundację taką można zrealizować w sklep ortopedyczno-medyczny Szczecin.

W rzeczywistości opieka nad niepełnosprawnymi lub starszymi wiąże się z ogromnymi wydatkami finansowymi, na które wielu nie stać. Refundacja NFZ na sprzęt medyczny. Jak z niej skorzystać? Na szczęście istnieje możliwość skorzystania ze sprzętu medycznego na refundację NFZ Szczecin. NFZ nie zwraca nic poza przejęciem przez NFZ całości lub części  kosztów poniesionych przez pacjenta na zakup sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego i pomocniczego min. w sklepie rehabilitacyjny Szczecin BART-MED. Świadczenie to przysługuje każdemu ubezpieczonemu pacjentowi w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego  ZUS.

sprzęt medyczny refundacja NFZ Szczecin

Zasady refundacji opisuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie z dnia 29 maja 2017 r. (Dz. U. 2017 poz. 1061 z późn. zm.). Warto wiedzieć, ze nieliczne zapisy Rozporządzenia zostały zmienione na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2018 r.

Dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego przez Narodowy Fundusz Zdrowia obejmuje wiele produktów. Oprócz wyżej wymienionych urządzeń w sklepie rehabilitacyjnym Szczecin możemy znaleźć: gorsety (odciążenie i stabilizacja, korekcja lędźwiowo-krzyżowa, kołnierze itp.), poduszki i materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne. Na liście znajdują się również pionizatory i urządzenia do utrzymywania pacjenta w pozycji siedzącej i leżącej.

Jaki sprzęt medyczny jest na NFZ-Szczecin?

Pacjenci często otrzymują zwrot kosztów za korzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego. W konsekwencji Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje możliwość opłacenia takich zakupów w sklepie ortopedyczno-medycznym Szczecin w całości lub w części. Kwoty dofinansowania są bardzo zróżnicowane, a warto pamiętać, że obecnie przyznawane są co kilka lat. Wysokość dofinansowania do zakupu ortez zależy od jej przeznaczenia. Zgodnie z przepisami wsparcie z Funduszu mogą otrzymać osoby potrzebujące m.in. następujących wyrobów:

Choć refundacja NFZ jest stosunkowo niska, dla wielu może być okazją do zakupu sprzętu medycznego potrzebnego do codziennego funkcjonowania bez obciążania budżetu rodzinnego.

Wizyta lekarska- sprzęt ortopedyczny na NFZ Szczecin

Aby móc zakupić sprzęt medyczny na NFZ Szczecin pierwszym krokiem jest udanie się na wizytę lekarską. Refundowaną przez NFZ lub prywatnie. Wizytę taką musi odbyć lekarz o określonej specjalizacji. Może to być chirurg, chirurg plastyczny, traumatolog, neurochirurg, neurolog, reumatolog, chirurg dziecięcy, onkolog czy rehabilitacja medyczna. Szczegółowy wykaz lekarzy mogących wydawać zlecenia lekarskie na dostawę wyrobów medycznych zawiera Rozporządzenie

Jakie limity obowiązują na sprzęt ortopedyczny na NFZ Szczecin?

Limit dofinansowania do wózka inwalidzkiego mieści się w przedziale 600–3000 zł, zależnie od modelu. Najniższy przewidziany jest dla wózków ręcznych, przy czym okres użytkowania wynosi 5 lat. Podobna kwota przeznaczona jest na wózek inwalidzki dziecięcy, jednak w tym przypadku można starać się o skrócenie okresu użytkowania. W przypadku balkonika dla niepełnosprawnych limit refundacji ze środków NFZ wynosi przykładowo 240 zł na sprzęt dla dorosłych i 600 zł na balkonik specjalny dla dzieci, natomiast na materac przeciwodleżynowy – 400 zł.

BART-MED – stacjonarny sklep medyczny Szczecin

Refundacja NFZ Szczecin przysługuje każdemu pacjentowi, który posiada aktualne ubezpieczenie zdrowotne i który otrzymał odpowiednie zlecenie wystawione przez uprawnioną do tego osobę – lekarza specjalistę, lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarkę, położną czy fizjoterapeutę. Niezbędny sprzęt odebrać można na terenie całego kraju, w punkcie, który posiada podpisaną umowę z NFZ.

Jako BART-MED sklep medyczny Szczecin pomożemy Ci przy wyborze sprzętu medycznego, który ułatwi Twoje codzienne funkcjonowanie. Znajdziesz u nas na przykład jakościowe wózki inwalidzkie, cieszące się uznaniem wielu klientów z niepełnosprawnościami. Możesz także sprawdzić na naszym blogu jaki sprzęt rehabilitacyjny jest refundowany. Oferowany przez BART-MED Szczecin towar jest objęty refundacją w ramach umowy z NFZ. Dodatkowo pomagamy również przy składaniu wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON MOPR/PCPR. Bez wątpienia jesteśmy dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.