Balkoniki rehabilitacyjne pomogą seniorom, którzy mają trudności w poruszaniu się o własnych siłach. To dość powszechny wynalazek. Możemy zauważyć go w ośrodkach, lokalach czy po prostu na ulicy.

Przedstawiciele starszej części społeczeństwa czasami od razu sięgają po kule ortopedyczne, a nawet wózek inwalidzki. Te specjalistyczne sprzęty nie stanowią jednak jedynej formy pomocy. Balkoniki również mogą wesprzeć proces rehabilitacji.

Taki sprzęt medyczny Szczecin wpływa także na aspekt psychiczny użytkownika. Dzięki nim senior może się usamodzielnić, a co za tym idzie: nabrać większej pewności siebie. To bardzo ważna kwestia, szczególnie wtedy, kiedy użytkownik pragnie korzystać z pomocy innych tylko od czasu do czasu.

 

Balkoniki rehabilitacyjne a wózki i kule – podstawowe różnice

Codzienne wyzwania u każdego seniora mogą być oczywiście różne. Balkoniki rehabilitacyjne wyróżnia to, że można je dostosować do potrzeb użytkownika, dlatego też cieszą się powodzeniem wśród wielu pacjentów.

Poruszając się przykładowo za pomocą kul ortopedycznych, użytkownik odczuwa większe zmęczenie, gdyż każdy krok jest w pewnym stopniu wysiłkiem. Przy balkonikach tak nie ma – można z nich śmiało korzystać, przemierzając długie dystanse.

Tego typu sprzęt medyczny refundacja NFZ Szczecin zmusza seniora do ruchu, w przeciwieństwie do wózka. Dzięki temu rehabilitacja przebiega sprawnie, a sam użytkownik nie jest narażony na otyłość czy zwiotczenie mięśni. Jest o wiele łatwiej przekonać się poprzez korzystanie z balkoników do aktywnego, zdrowego trybu życia.

Seniorzy, którzy mają osłabione kończyny górne również mogą pomóc sobie w codzienności za pomocą balkoników. Dlaczego? Balkoniki potrafią dostosować się do użytkownika, który ma inne schorzenia, niż te dotyczące kończyn dolnych.

 

Balkoniki rehabilitacyjne – dostępne rodzaje

Balkoniki rehabilitacyjne różnią się od siebie między innymi wyglądem, funkcjami, dodatkami oraz wysokością. Należy dobierać je do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jakie rodzaje wyróżniamy?

Balkoniki na kółkach – jeden z bardziej powszechnych rodzajów. Idealny dla seniora, który potrafi zapanować nad równowagą ciała. Kółka usprawniają spacery. Można poruszać się dzięki nim o wiele szybciej. Należy być przy tym ostrożnym, gdyż za szybkie tempo stanowi zagrożenie dla seniora i otoczenia. Łatwo jest o przewrócenie się z takim wózkiem, dlatego też zdecydowany na ten model użytkownik powinien być w pewnym stopniu sprawny fizycznie.

Nasz sklep ortopedyczno-medyczny Szczecin oferuje balkoniki statyczne – przy tym typie istnieje minimalne ryzyko upadku. Stabilna konstrukcja, antypoślizgowe nakładki u nóg oraz konieczność oderwania całego sprzętu od podłoża za każdym krokiem sprawiają, że ten model będzie dobry dla seniora chcącego wzmocnić swe mięśnie i jednocześnie popracować nad równowagą.

Balkoniki kroczące – potrafią dostosować się do ruchu seniora podczas pieszych wycieczek. Dzięki temu ten model jest dobrym kompanem na każdym spacerze. Seniorzy, którzy mają trochę za mało siły w kończynach górnych i dolnych będą zachwyceni, a przecież o ich radość i komfort tutaj chodzi.

 

Balkoniki rehabilitacyjne – czas zakupu. Na co zwrócić uwagę?

Będąc w sklepie ze sprzętem medycznym można łatwo się pogubić. Jaki model i wysokość? Często przy zakupie kupujący myli się w wymienionych kwestiach. Balkoniki rehabilitacyjne mają jednak kilka głównych cech, na które trzeba zwrócić uwagę.

Senior podczas codziennego poruszania się powinien zadbać o prawidłową postawę. W tym celu analizowana jest wysokość balkonika, aby uniknąć pogłębienia garbu. Wzrost użytkownika ma zatem ogromne znaczenie, gdyż znając jego wartość można kupić dobry sprzęt do rehabilitacji.

Nasz sprzęt medyczny Szczecin w większości wykonany jest z aluminium. Ten materiał mówi nam o lekkości podczas na przykład poruszania się oraz możliwości przestawiania sprzętu. Transport takiego balkonika nie będzie wówczas problematyczny.

Poruszając się autem, pociągiem czy komunikacją miejską warto pomyśleć o modelu, który ma możliwość składania. Taka funkcja ułatwia codzienność czy podróże, na które rehabilitujący się senior również może sobie pozwolić.

Balkoniki rehabilitacyjne to także papierologia. Dokonując transakcji należy przejrzeć gwarancję dołączoną do danego modelu, aby wiedzieć czy w razie ewentualnych uszkodzeń można liczyć na darmową pomoc sklepu.

Powyższe informacje na pewno utwierdziły Cię w przekonaniu, że balkoniki służące do rehabilitacji to nie koniec świata. Nie oznaczają wcale ciągłego cierpienia, a wręcz przeciwnie – przybliżą użytkownika do zdrowia. Wystarczy trochę cierpliwości i zaangażowania, jeśli został dobrany odpowiedni sprzęt.

Jako Bart-med.pl pomagamy seniorom, oferując sprzęt medyczny Szczecin, między innymi profesjonalne urządzenia służące do poprawy zdrowia i codziennego funkcjonowania, jakimi są właśnie balkoniki. Chętnie udzielimy fachowych porad w tej dziedzinie. Sprzęt może być refundowany z ramienia Narodowego Funduszu Zdrowia. Sprawdź  jaki sprzęt rehabilitacyjny jest refundowany. Zachęcamy do kontaktu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.