Kule ortopedyczne jest to sprzęt medyczny zalecany osobom mającym problemy z samodzielnym poruszaniem się i potrzebujących dodatkowej stabilizacji podczas chodu. Bardzo często zalecane są również osobom, które spotkała kontuzja bądź uraz, jako pomoc przy procesie rehabilitacji.

Kule ortopedyczne – rodzaje i ich zastosowanie

Obecnie na rynku produktów ortopedycznych znajdziemy bardzo szeroką gamę kul ortopedycznych – kule ortopedyczne Szczecin. Są one pomocą podczas chodu dla osób z porażeniem kończyn, po amputacjach lub z chorobami  reumatycznymi. Spośród wszystkich modeli wyróżnić możemy dwie grupy kul:

Kule ortopedyczne Szczecin – ich wybór jest niezwykle ważny, ponieważ źle dopasowane będą powodowały ból i dyskomfort podczas chodu, a sam chód nie będzie ekonomiczny. Pamiętać również należy, że zastosowanie dwóch kul, jest lepsze dla zachowania prawidłowego wzorca ruchu i chodu aniżeli jedna, dlatego nawet jeśli zalecona jest pojedyncza sztuka należy rozważyć zakup dwóch sztuk co ułatwi proces powrotu do zdrowia.

Jakie kule ortopedyczne wybrać?

Odwiedzając sklep ortopedyczny Szczecin Bart-Med.pl można przekonać się o tym, że kule ortopedyczne mają różne rodzaje, gdyż każdy z nich odpowiada na inną potrzebę. 

Kule ortopedyczne – jak poprawnie chodzić o kulach?

Chociaż kule ortopedyczne są produktem nieskomplikowanej budowy i wydać by się mogło, że chód również nie przysporzy kłopotu, to należy poświęcić trochę uwagi na naukę prawidłowego przemieszczania się z wykorzystaniem kul łokciowych czy też pachowych. Niewłaściwy sposób poruszania się o kulach nie dosyć, że zniechęci pacjenta do ich używania to jeszcze doprowadzi do przeciążenia kręgosłupa lub innej części ciała.

Wyzwaniem okazuje się również wchodzenie i schodzenie po schodach:

Jakościowe kule ortopedyczne to stałe wyposażenie naszego Bart-med.pl sklep medyczny Szczecin. Wspieramy procesy rehabilitacyjne od lat, oferując pacjentom sprawdzony sprzęt, który może być refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Przeczytaj także: 
Jaki sprzęt rehabilitacyjny na kręgosłup?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.