Wózki inwalidzkie to coś więcej niż tylko pomoc w poruszaniu się, to prawdziwe przedłużenie ciała, które pomaga ludziom odzyskać niezależność i poruszać się swobodnie po świecie. Pomagając zrekompensować zarówno tymczasowe, jak i stałe schorzenia, dzisiejsze wózki inwalidzkie są dostępne w szerokiej gamie stylów i opcji kolorystycznych, aby zaspokoić potrzeby bardzo zróżnicowanej populacji, która ich używa.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wózka inwalidzkiego na kilka dni, czy na resztę życia, zachowanie swobody poruszania się jest ważne i może znacząco wpłynąć na Twoje zdrowie emocjonalne, psychiczne i fizyczne. Nasz obszerny przewodnik pomoże Ci przejść przez każdą część procesu zakupu wózka inwalidzkiego, odpowiadając na każde pytanie, jakie możesz mieć, wraz z podaniem najważniejszych aspektów, które należy rozważyć, aby dokonać najlepszego wyboru spełniającego specyficzne wymagania użytkownika. Wybierając odpowiedni wózek inwalidzki powinniśmy zadać sobie te pytania:

Sklep ortopedyczny Szczecin – jak długo będziesz korzystać z wózka inwalidzkiego?

Należy pamiętać, że nie wszystkie osoby, które korzystają z wózka inwalidzkiego, robią to przez większość swojego dnia. Czasami, wózek inwalidzki jest dodatkowym środkiem transportu lub jest używany zamiast innego urządzenia od czasu do czasu.

W przypadku osób, dla których wózek inwalidzki jest podstawowym środkiem transportu, wskazówki będą inne niż dla osób, które używają go tylko przez pewien czas. Ludzie, którzy spędzają większość czasu na wózku inwalidzkim wymagają konkretnego sprzętu medycznego Szczecin z cechami, które wykraczają poza standardowe elementy.

W przypadku zastosowań krótkoterminowych, prostszy ręczny wózek inwalidzki może być dobrym rozwiązaniem, podczas gdy osoby poszukujące stałego wózka inwalidzkiego powinny rozważyć projekt z większą liczbą opcji wsparcia, ochrony skóry i niestandardowego dopasowania.

Mniejsze i węższe od standardowych wózków inwalidzkich, wózki transportowe mają mniejsze koła i są łatwiejsze w nawigacji i kontroli dla opiekunów i osób towarzyszących. Ponieważ nie mogą być sterowane ręcznie przez użytkownika, wózki transportowe nadają się do użytku krótkoterminowego, np. po operacji lub podczas rekonwalescencji, a także do użytku wtórnego w połączeniu z większym wózkiem elektrycznym lub ręcznym.

wózki inwalidzkie na nfz szczecin

Wózki inwalidzkie na nfz Szczecin – jak dużego wsparcia potrzebujesz?

Jeśli twoja kontrola motoryczna jest zagrożona lub masz problemy z utrzymaniem górnej części ciała, jak również dolnej części ciała, wtedy powinieneś rozważyć wózek inwalidzki z wysokim oparciem, lub krzesło ze zwiększonym bezpieczeństwem i opcjami wsparcia, takimi jak pasy bezpieczeństwa, zagłówki i stabilizatory boczne.

Jeśli potrzebujesz nieco mniejszego wsparcia, ale nadal zamierzasz używać wózka przez większość czasu, to lekkie ergonomiczne wózki inwalidzkie na nfz Szczecin są doskonałym złotym środkiem pomiędzy standardowym ręcznym wózkiem inwalidzkim a ultra-wspierającym wózkiem z wysokim oparciem.

Sprzęt medyczny Szczecin – czy chcesz samodzielnie poruszać się na wózku?

Niektórzy ludzie mają zdolność do samodzielnego poruszania się, podczas gdy inni mogą to robić tylko z przerwami. Niektórzy użytkownicy wózków inwalidzkich mogą wymagać, aby ktoś pchał ich wózki przez cały czas użytkowania. Jeśli możesz pchać swój wózek samodzielnie i jest to coś, co chcesz robić, to ręczny wózek inwalidzki będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeśli nie możesz samodzielnie zmobilizować swojego wózka inwalidzkiego lub po prostu nie chcesz tego robić, to prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wózek elektryczny lub skuter.

Różni pacjenci mają różne potrzeby fizyczne, z tego powodu ważne jest, aby rozważyć, który typ operacji wózka inwalidzkiego najlepiej pasuje do Ciebie lub osoby, którą kochasz. Dla użytkowników, którzy posiadają dużą ilość siły górnej części ciała lub są ograniczeni w mobilności tylko od pasa w dół, ręczny wózek inwalidzki może być doskonałym wyborem. Ręczny wózek inwalidzki ze sklepu ortopedycznego Szczecin może pomóc użytkownikowi zachować siłę mięśni górnej części ciała i pozwolić mu odgrywać aktywną rolę w jego mobilności.

Elektryczny wózek inwalidzki jest bardziej odpowiedni dla osoby, która nie może poruszać się samodzielnie lub spędza znaczną ilość czasu na wózku inwalidzkim i nie jest w stanie samodzielnie utrzymać się na nim dzięki sile fizycznej. Dobrym przykładem mogą być studenci o ograniczonej sprawności ruchowej, którzy poruszają się po kampusie uczelnianym na wózku inwalidzkim lub użytkownicy, którzy nadal chcą chodzić na spokojne spacery po okolicy.

Wybierając odpowiedni wózek inwalidzki, ważne jest przede wszystkim, aby był on dobrej jakości co umożliwi nam jak największy komfort użytkowania. Dopasowane i starannie wykonane sprzęty rehabilitacyjne są dostępne w sklepie medycznym Bart-Med.

 

Przeczytaj także: 
Jaki sprzęt rehabilitacyjny na kręgosłup?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.