Poważna operacja lub niespodziewany wypadek, który wiąże się z kontuzją kończyny dolnej, to często droga do zaopatrzenia się w kule ortopedyczne, dzięki którym powrót do zdrowia staje się znacznie szybszym procesem. Ten sprzęt rehabilitacyjny jest prawdziwym niezbędnikiem w przypadku urazów dolnych partii ciała, ponieważ ułatwia poruszanie się i przede wszystkim odciąża od nadmiernego chodzenia.

Kule łokciowe są też pomocą dla osób starszych, kiedy w grę wchodzą schorzenia zwyrodnieniowe i brak odpowiedniej stabilizacji sylwetki. Dzięki kulom ciężar ciała nie stanowi dłużej problemu i znajduje swój balans, zapewniający komfort użytkowania na co dzień. Skąd można wciąż kule ortopedyczne, łokciowe? Podpowiadamy poniżej!

Spis treści

Sprzęt rehabilitacyjny – kupić, czy wypożyczyć?

Kule ortopedyczne pachowe, czy łokciowe – które wybrać?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kul ortopedycznych?

Podsumowanie – gdzie dostać kule ortopedyczne?

Sprzęt rehabilitacyjny – kupić, czy wypożyczyć?

Tak naprawdę są dwie możliwości, dzięki którym jesteś w stanie zaopatrzyć się w dobre kule ortopedyczne. Pomoże Ci w tym wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oraz renomowany sklep medyczny. Każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie i na tej podstawie powinna być podjęta decyzja o kupnie lub wypożyczeniu kul ortopedycznych.

Jeśli potrzebujesz kul na krótki, określony czas, to wypożyczalnia sprzętu medycznego będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Specjaliści pomogą Ci w dopasowaniu najlepszego rodzaju kul ortopedycznych do Twojego stanu zdrowia, a Ty nie będziesz musiał martwić się formalnościami. Proces wypożyczenia zwykle przebiega prosto i szybko, gdzie data oddania kul jest uzależniona od długości Twojej rehabilitacji.

W przypadku ciężkich operacji lub długo trwającego leczenia, np. złamań, polecamy kupić kule ortopedyczne najlepiej od bart-med.pl. Kule rehabilitacyjne dostępne w naszej ofercie są częściowo objęte środkami refundowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki czemu uzyskasz zupełnie nowy i trwały sprzęt medyczny w zadowalającej cenie.

Kule ortopedyczne pachowe, czy łokciowe – które wybrać?

Istotną kwestią jest również wybór modelu kul ortopedycznych, który w wielu wypadkach pomaga wybrać lekarz prowadzący rehabilitację, czy też ogólny proces leczenia. Do najpopularniejszych kul na rynku należą kule pachowe i kule łokciowe, które różnią się od siebie konkretnym zastosowaniem. Sprawdź, do jakiego przypadku zalicza się Twoja kontuzja.

Kule łokciowe wykorzystuje się najczęściej w przypadku mniejszych skręceń, zwichnięć, czy nieskomplikowanych złamań. Podtrzymują one dobrze ciężar ciała osoby poszkodowanej i dają ulgę chorej kończynie. Pacjent opiera się, jak sama nazwa wskazuje, na łokciach i tym samym odciąża dolne partie sylwetki od nadmiernych ruchów.

Z kolei kule pachowe sprawdzą się odpowiednio przy cięższych schorzeniach, kiedy pacjent traci czucie w dłoniach i nie jest w stanie o własnych siłach podtrzymać ciężaru ciała na łokciach. To właśnie wtedy kule pachowe najlepiej pełnią swoją funkcję i są pierwszym etapem do prawidłowej nauki chodzenia po wyjątkowo ciężkim urazie.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kul ortopedycznych?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz kule, jakie oferuje wypożyczalnia kul ortopedycznych, czy zdecydujesz się na zakupy w sklepie medycznym, koniecznie zwróć uwagę na kilka aspektów, dzięki którym kule na pewno spełnią Twoje oczekiwania i potrzeby.

Do jednych z istotnych funkcji zalicza się regulację kul ortopedycznych, która jest szczególnie ważna w przypadku młodych pacjentów, którzy wciąż rosną. Na rynku medycznym znajdziesz kule z regulacją skokową oraz teleskopową.

Kolejnym elementem jest również waga kul, której nie może cechować niepotrzebne obciążenie. Wybierz kule ortopedyczne odpowiednio dostosowane do wagi pacjenta tak, aby zachować ich komfort użytkowania.

Zwróć uwagę na uchwyt i obejmy przedramienia, które mogą być otwarte, zabudowane lub zamknięte. Najlepiej wypróbować te części przed samym kupnem lub wypożyczeniem sprzętu, aby mieć pewność, że ręce się nie męczą i nie ślizgają na powierzchni do podpierania. Wygodne kule ortopedyczne to podstawa szybkiego powrotu do zdrowia.

Podsumowanie – gdzie dostać kule ortopedyczne?

Oprócz zalet, jakie niesie za sobą możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego, zdecydowanie polecamy zakup kul ortopedycznych z doświadczonego sklepu medycznego bart-med.pl. Pomożemy Ci w złożeniu wniosku o dofinansowanie na Twój konkretny model kul ortopedycznych, dzięki którym czas rehabilitacji minie Ci bezproblemowo.

Wysokiej jakości kule ortopedyczne z naszej strony bart-med.pl, to gwarancja niezawodności i funkcjonalności sprzętu na lata. Nie musisz już dłużej szukać pojedynczych modeli sprzętów medycznych w różnych miejscach. Wszystko, czego potrzebujesz w kwestii kul ortopedycznych, znajdziesz właśnie w naszej ofercie.

Jeśli nie wiesz skąd wziąć najlepsze kule ortopedyczne, to nasz sklep medyczny będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Prowadzimy konsultacje dotyczące sprzętu rehabilitacyjnego i pomagamy w składaniu wniosków o dofinansowanie nowych kul ortopedycznych na NFZ. Zapraszamy do kontaktu już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.