Wkładki ortopedyczne wymagają regularnego noszenia, aby użytkownik odczuwał realną ulgę w stopach, nawet podczas długiego stania w pracy czy chodzenia. Jednak nie tylko wybór wkładek ortopedycznych jest tutaj ważny, ale także dobór odpowiedniego obuwia. Sprawdź, jakie rodzaje obuwia do wkładek znajdziemy na rynku i którą wersję wybrać!

Spis treści

Czym są wkładki ortopedyczne?

Jakie rodzaje stóp wyróżniamy?

Kiedy warto nosić wkładki ortopedyczne?

Jak dobrać wkładki ortopedyczne?

Jakie buty ortopedyczne do wkładek zakupić?

Rodzaje obuwia do wkładek ortopedycznych

Podsumowanie

Czym są wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne to specjalnie skomponowane dodatki, które gwarantują ulgę podczas chodzenia osobom cierpiącym na ból stóp. Produkty te są bardzo pomocne, ponieważ pozwalają na uzyskanie równowagi, czego efektem jest znacznie mniejszy nacisk na łuk stopy. Obuwie zdrowotne i wkładki ortopedyczne wspomagają chodzenie na wysokim obcasie, niwelują ryzyko wystąpienia wad stóp czy korygują wady postawy u dzieci, jak i u osób dorosłych. Nie pozwalają, by doszło do deformacji stopy czy skrzywienia kręgosłupa. Wkładka ortopedyczna jest wykonywana na zamówienie po wykonaniu specjalnego zdjęcia rentgenowskiego oraz pomiarów stóp.

Jakie rodzaje stóp wyróżniamy?

Ludzie mogą pochwalić się rozmaitymi stopami. Aż 80% osób na świecie posiada stopy normalne, czyli nieskażone żadną deformacją. Nie doświadczają bólu podczas chodzenia ani dyskomfortu. Są jednak takie osoby, których koślawość stóp objawia się wysokim łukiem. Wybierając buty, należy zwrócić w tym przypadku uwagę na to, by były wykonane ze skóry oraz by w środkowej części gwarantowały stabilne wsparcie. Ludzie z wysoko sklepionymi stopami powinny szukać obuwia z mniej sztywnym środkiem butów, zaś osoby cierpiące na płaskostopie podłużne lub płaskostopie poprzeczne, muszą szukać dla siebie obuwia wśród modeli ortopedycznych.

Kiedy warto nosić wkładki ortopedyczne?

Wkładka ortopedyczna to klucz do tego, by każdy krok sprawiał przyjemność, a nie ból i dyskomfort. Odpowiednie obuwie zdrowotne oraz idealne skonstruowanie wkładek ortopedycznych pozwalają na dobre ustawienie stóp, w zależności od ich typu. Na takie wsparcie warto się zdecydować, jeśli występuje:

Jak dobrać wkładki ortopedyczne?

Dobór wkładek ortopedycznych musi być poprzedzony wizytą u ortopedy, podologa lub fizjoterapeuty. Stopy wydrążone będą miały inne zapotrzebowanie niż stopy z haluksami czy ostrogą piętową. Podczas decydowania się na odpowiednie wkładki, warto wziąć pod uwagę ich typ i rozmiar. Wkładki ortopedyczne mogą być na początku dla stopy swego rodzaju wrogiem, jednak z czasem nogi przyzwyczają się do ich noszenia. Nie można od samego początku nosić wkładki przez cały czas. Aby zagwarantować sobie komfort, należy nosić je ok. 1-2 godziny dziennie. Dopiero kiedy stopa pozna jej kształt, można rozpocząć regularne noszenie.

Jakie buty ortopedyczne do wkładek zakupić?

Wkładki ortopedyczne to nie wszystko. Kluczem do ich pozytywnego działania są specjalne buty, niekoniecznie obuwie ortopedyczne. Buty do wkładek ortopedycznych powinny posiadać całkowicie płaską wkładkę lub wkładkę wyjmowaną. Po włożeniu wkładki ortopedycznej do butów musi ona dokładnie przylegać do podłoża, ażeby gwarantować odpowiednią amortyzację. Zapiętek w obuwiu do wkładek musi być wyższy, ponieważ zwykle taka wkładka unosi nieco stopę do góry. Aby deformacje nie postępowały do przodu, obuwie nie może cisnąć palców. Dobre buty powinny mieć możliwość regulacji. Obuwie do wkładek ortopedycznych najlepszych europejskich producentów to idealny wybór dla naszej stopy.

Rodzaje obuwia do wkładek ortopedycznych

Buty do wkładek ortopedycznych — propozycje:

Podsumowanie

Dobre buty to nie tylko wsparcie stóp, ale też kolan czy bioder. Dla osób z pewnymi dysfunkcjami ortopedzi polecają noszenie specjalistycznego obuwia lub wkładek ortopedycznych, które znacznie zwiększą możliwości i ukoją ból, który pojawia się podczas chodzenia. Stosowane wkładki warto umieszczać w dość prostych butach z wysokim zapiętkiem i płaską podeszwą. Tam wkładka będzie miała szerokie pole do popisu. Jedną z możliwości jest także zakup obuwia ortopedycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.