Kule ortopedyczne od lat wspomagają osoby po operacjach, czy ciężkich kontuzjach w kwestii utrzymania odpowiedniego balansu i odciążenia chorej kończyny od nadmiernego ruchu. Przydają się one zwłaszcza przy urazach kończyn dolnych i pomagają podczas nauki chodzenia z niesprawną częścią ciała. Zwykle kule rehabilitacyjne są elementem kluczowym dla powrotu do pełnej sprawności. Ile w takim razie należy na nie przeznaczyć?

Koszt kul ortopedycznych różni się w zależności od konkretnego modelu, ale też materiału, z jakiego zostały one wykonane. Na stronie bart-med.pl znajdziesz najlepsze kule ortopedyczne na rynku, dzięki którym czas rehabilitacji minie Ci szybko i bezproblemowo. Co musisz wiedzieć o zakupie kul w sklepie medycznym? Podpowiadamy poniżej!

Spis treści

Kiedy niezbędne są kule ortopedyczne?

Kule ortopedyczne — wartościowe wsparcie przy urazach kończyn dolnych

Kule łokciowe, czy pachowe – jakie kupić?

Kule rehabilitacyjne a cena

Podsumowanie – wysokiej jakości kule ortopedyczne ze sklepu medycznego

Kiedy niezbędne są kule ortopedyczne?

Sprzęt medyczny, jakim są kule ortopedyczne zawsze sprawdzi się w przypadku urazów nagłych, takich jak zwichnięcie, skręcenie, czy złamanie. Za ich pomocą ciężar ciała będzie znajdował się po zdrowej stronie, a chora kończyna będzie mogła być w pełni odciążona od niepożądanej w tym czasie aktywności.

Kule łokciowe są również świetnym wsparciem, z jakiego korzystają osoby starsze podczas chodzenia. Efekt stabilnego podparcia pozwala na komfortowe i wygodne przemieszczanie się osobom starszym, bez krępowania jakichkolwiek ruchów. Kule ortopedyczne są dobrym zamiennikiem laski, która nie zawsze poradzi sobie z utrzymaniem całej sylwetki. Dobrze sprawdzi się nawet jedna kula ortopedyczna, umieszczona pod łokciem lub pod pachami.

Kule ortopedyczne — wartościowe wsparcie przy urazach kończyn dolnych

Kwestia tego ile wydasz na kule ortopedyczne będzie zawsze wiązała się z indywidualnym przypadkiem urazowym. Najczęściej model kul wybiera rehabilitant, który czuwa nad szybkim procesem powrotu do zdrowia i prawidłowej regeneracji. Pod uwagę brana jest również kondycja fizyczna i ogólny stan pacjenta, co udowadnia, że do tematu wybierania kul nie można podchodzić losowo i bez zamysłu.

Oprócz tego liczy się także osobista wygoda i preferencje pacjenta względem użytkowania kul ortopedycznych. Taki sprzęt ma wspierać, a nie komplikować codzienną rutynę. Dlatego tak ważny jest uchylny uchwyt ramienia oraz możliwości regulacji, zwłaszcza, jeśli pacjent dalej rośnie. Taka asekuracja daje gwarancję bezpiecznej równowagi i komfortu korzystania z kul na co dzień.

Kule łokciowe, czy pachowe – jakie kupić?

Kule łokciowe są zdecydowanie bardziej popularne, ponieważ przydają się nawet w przypadku niedużych urazów, ale i pełnią pomocną funkcję przy schorzeniach zwyrodnieniowych. Cechuje je przede wszystkim uniwersalność, co tym samym odróżnia je od kul pachowych.

Kule pachowe są przeznaczone dla pacjentów z niesprawnymi dłoniami, w wyniku czego mają oni kłopoty z opieraniem się na standardowych kulach. Dzięki kulą pachowym z łatwością da się odciążyć całą, poszkodowaną kończynę lub ułatwić poruszanie po trudnej powierzchni, np. po schodach.

Niezależnie od tego, na jaki model kul ortopedycznych się zdecydujesz lub jaki rodzaj przydzieli Ci Twój rehabilitant, na stronie bart-med.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w kwestii najwyższej jakości sprzętu medycznego.

Kule rehabilitacyjne a cena

Zdajemy sobie sprawę, że zakup sprzętu medycznego może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza, jeśli jest to sytuacja nagląca i niespodziewana. Nasz sprzęt na stronie bart-med.pl jest też refundowany w ramach umowy z NFZ. Pomagamy przy składaniu wniosków o dofinansowanie ze specjalnych środków, dzięki którym najlepsze kule ortopedyczne będą w zasięgu ręki.

To rozwiązanie to wyjątkowa wygoda finansowa i nieoceniona pomoc dla tych, którym ciężko o samodzielny zakup wysokiej jakości sprzętu medycznego. Dzięki temu cena kul ortopedycznych jest przyjazna dla wszystkich, którzy akurat muszą się w nie zaopatrzyć. Jeśli nie chcesz martwić się zbyt wysokimi kosztami, to koniecznie postaw na środki z dofinansowania NFZ, jakimi objęty jest nasz sprzęt medyczny na bart-med.pl.

Podsumowanie – wysokiej jakości kule ortopedyczne ze sklepu medycznego

Profesjonalny sprzęt medyczny to wydatek, który powinien być choć w części dofinansowywany. Z tego względu asortyment na stronie bart-med.pl umożliwia Ci łatwy dostęp do najlepszych kul ortopedycznych w bardzo przystępnych cenach. Kwoty będą się wahać w zależności od modeli kul dla dorosłych, jak i dla dzieci, jednak nie przekroczą one Twoich możliwości finansowych.

Kule ortopedyczne dostępne na naszej stronie są przede wszystkim wytrzymałe i większość z nich ma regulację, co zwiększa komfort ich użytkowania. Ponadto nie są one ciężkie – ich waga może zostać wybrana na podstawie sylwetki pacjenta tak, aby było mu łatwo się nimi posługiwać.

Jeśli zależy Ci na sprawdzonym i trafionym rozwiązaniu w kwestii sprzętu medycznego, to koniecznie postaw na kule ortopedyczne od bart-med.pl. Atrakcyjne ceny, najwyższa jakość wykonania i łatwość użytkowania – to jedne z wielu zalet, jakimi charakteryzują się nasze kule ortopedyczne. Zapraszamy do zakupów na naszej stronie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.