Ludzie cierpią na rozmaite schorzenia, które dotykają wielu części ciała. Niekiedy chodzi o kręgosłup, barki, ale też o stopy. Są takie osoby, które podczas chodzenia odczuwają silny ból i nie mogą pozwolić sobie na zbyt długie stanie. Może to prowadzić do utraty pracy. Warto pomóc sobie przy pomocy wkładek ortopedycznych. Wysokiej jakości wkładki ortopedyczne do butów nie kosztują dużo, a mogą odmienić życie z różnymi schorzeniami stóp i sprawić, że będzie ono bardziej komfortowe.

Spis treści

Wkładki ortopedyczne do butów — co dają?

Ortopedyczne wkładki — wskazania do noszenia

Lecznicze wkładki ortopedyczne — jakie wybrać?

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie podłużne i poprzeczne

Wkładki ortopedyczne na koślawość pięt

Dobrze dobrane wkładki ortopedyczne na haluksy i ostrogę piętową

Wkładki ortopedyczne na stopę wydrążoną

Ortopedyczne wkładki — gdzie je kupić?

Sklepy medyczne — spory asortyment wkładek ortopedycznych

Podsumowanie

Wkładki ortopedyczne do butów — co dają?

Wkładki ortopedyczne do butów to specjalistyczne produkty, których zadaniem jest usprawnić ruchy, jak i zniwelować dyskomfort pojawiający się podczas chodzenia czy stania. Indywidualne wkładki ortopedyczne, które zostały odpowiednio zaprojektowane, ograniczają:

Wkładki ortopedyczne dodatkowo odciążają nogi, a przy okazji zwiększają stabilizację stóp.

Ortopedyczne wkładki — wskazania do noszenia

Wkładki ortopedyczne supinujące, czyli dedykowane do noszenia pod piętami, jak i standardowe wkładki ortopedyczne dla całych stóp to produkty gwarantujące właściwą biomechanikę, a przy okazji znacznie poprawiają komfort poruszania się. Wskazane są osobom cierpiącym na:

Lecznicze wkładki ortopedyczne — jakie wybrać?

Jak dobrać wkładki ortopedyczne, aby zdziałały cuda? Istotny jest tutaj fakt, iż najlepsze wkładki ortopedyczne to efekt współpracy dobrej firmy z pacjentem i ortopedą. Model wkładek ortopedycznych nie może być przypadkowy. Wkładki do butów ortopedyczne powinny być tworzone na podstawie określonych schorzeń i zaleceń lekarza. Wkładka ortopedyczna wkładce nierówna, a zły dobór wkładek ortopedycznych może doprowadzić do pogorszenia się stanu pacjenta. Zmęczone stopy, ból, dyskomfort — to pierwsze poważne objawy sugerujące kłopoty ze stopami. Warto się tym zainteresować jak najszybciej, aby udało się poprzestać na specjalnych wkładkach.

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie podłużne i poprzeczne

Rodzaje wkładek ortopedycznych zależą od stanu stóp pacjenta. Najczęstszym schorzeniem jest płaskostopie. W zależności od tego, czy mamy do czynienia z płaskostopiem podłużnym, czy dolegliwości to efekt płaskostopia poprzecznego, komfort chodzenia zwiększony zostanie po użyciu wkładek. Wyróżnia się indywidualne wkładki ortopedyczne unoszące łuk poprzeczny stopy, łuk podłużny, obydwa łuki, ale również takie, które supinują piętę. Jak widać, temat ten jest bardzo rozległy, a przed zamówieniem wkładem warto skonsultować się ze specjalistą.

Wkładki ortopedyczne na koślawość pięt

Wkładki do butów stosowane są niezwykle często, jeśli pacjent cierpi na koślawość pięt. W tym przypadku kluczem jest wykorzystanie specjalnych wkładek pod pięty. Zadaniem tych produktów jest wyraźne wzmocnienie układu mięśniowo-więzadłowego. Ponadto wkładki te wspomagają wykształcenie właściwego wysklepienia łuku oraz pozyskanie wypracowanie odpowiedniego napięcie mięśniowego. Niezwykle często stosowane są również u dzieci. Decydując się na nie jak najwcześniej, można całkowicie wyeliminować wady postawy.

Dobrze dobrane wkładki ortopedyczne na haluksy i ostrogę piętową

Wkładki żelowe polecane są osobom, które cierpią na haluksy. Zapewniają delikatne wsparcie w obszarze śródstopia. Jest to bardzo istotne, ponieważ wkładki pomagają znacznie odciążyć ten obszar. Efektem stosowania wkładek ortopedycznych na haluksy jest znaczne zmniejszenie się dolegliwości bólowych. Wkładki dostosowane do potrzeb pacjenta z haluksami są w stanie zapobiec wystąpieniu w przyszłości palucha koślawego. Leczenie ostrogi piętowej można wspomagać odpowiednimi wkładkami, które odciążają obszar objęty zwyrodnieniem, a ponadto amortyzują doskonale piętę. Obecność wkładki bądź zamienników, takich jak podpiętki ortopedyczne, może ochronić przed bólem.

Wkładki ortopedyczne na stopę wydrążoną

Nadmierne wysklepienie odcinka środkowego stopy nazywa się stopą wydrążoną. Efektem jest wyższe podbicie oraz ustawienie palców, które przypomina szpony. Dolegliwości bólowe związane z tym schorzeniem są bardzo dotkliwe, a osoby cierpiące mają problem z normalnym stawianiem kroków. Wkładki ortopedyczne posiadają specjalny klin w strefie bocznej, nieopodal przodostopia. Nierzadko stosuje się je w połączeniu z ortezami do stabilizacji stawów skokowych.

Ortopedyczne wkładki — gdzie je kupić?

Gdzie kupić wkładki termoplastyczne, dynamiczne wkładki ortopedyczne i wiele innych produktów z tej kategorii? Warto znaleźć dobrej jakości sklep medyczny, w którym asortyment będzie na tyle rozbudowany, aby móc zamawiać wszystkie potrzebne akcesoria w jednym miejscu. Wkładki powinny być produkowane na zamówienie, zwłaszcza w bardziej skomplikowanych schorzeniach. Jeśli Twoje dolegliwości nie są zbyt dotkliwe, wystarczy zamówić podpiętki żelowe lub wkładki stosunkowo uniwersalne, które zapewnią stopom podparcie i stabilizację.

Sklepy medyczne — spory asortyment wkładek ortopedycznych

Wkładki na płaskostopie, ortezy na stawy skokowe i wiele innych wysokiej jakości produktów zamówisz w naszym BART-MED w Szczecinie. Jesteśmy połączeniem sklepu medycznego i wypożyczalni najbardziej potrzebnych akcesoriów dla osób cierpiących na rozmaite schorzenia. Działamy profesjonalnie, służymy podpowiedzią, staramy się polecać wyłącznie najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto się do nas zgłosi. Dbamy przede wszystkim o dzieci cierpiące na płaskostopie, ale i dorośli nie są nam obcy.

Podsumowanie

Zanim dojdzie do zamówienia czy zakupy wkładek ortopedycznych, warto najpierw zdiagnozować swoją przypadłość, a następnie wykonać rentgen stopy oraz dokładnie ją pomierzyć. Każdy wykwalifikowany sklep medyczny będzie w stanie zlecić wyprodukowanie odpowiednich wkładek na bazie udostępnionych informacji. Nie zwlekaj, pozbądź się bólu jak najszybciej — skorzystaj z naszej oferty, aby cieszyć się wysokim komfortem chodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.