Balkoniki rehabilitacyjne – co warto wiedzieć przed zakupem lub wynajmem?

Balkonik rehabilitacyjny to urządzenie wspierające osoby starsze lub mające problemy z poruszaniem się. Względna niezależność jest często bardzo ważnym aspektem dla seniorów, aby ułatwić odbudowę tego balkonu. Przed zakupem należy dowiedzieć się jaki balkonik rehabilitacyjny wybrać? Czy Narodowy Fundusz Zdrowia daje możliwości dofinansowania zakupu balkoników rehabilitacyjnych? Sklep ortopedyczno-medyczny Szczecin odpowie na te i wiele innych pytań.

Balkonik rehabilitacyjny – czym jest? Codzienne wsparcie

Balkonik rehabilitacyjny to urządzenie, które wspomaga i ułatwia samodzielną mobilność osoby w potrzebie, ale także regeneruje zarówno osoby starsze, jak i te, które doznały kontuzji lub wypadku. Balkonik dla osób starszych wspiera samodzielne poruszanie się dzięki funkcji podłokietnika na specjalnej konstrukcji. W sklepie rehabilitacyjnym Szczecin do wyboru jest kilka rodzajów chodzików rehabilitacyjnych, takich jak: balkonik sztywny, balkonik kroczący, a także balkonik na kółkach. Chodzik dla osób niepełnosprawnych można łatwo transportować dzięki funkcji składania. Balkoniki dla osób starszych i niepełnosprawnych mogą być dobrą pomocą w samodzielnym poruszaniu się nie tylko w domu, ale także np. w domu, na spacerze czy nawet podczas rodzinnych wakacji.

Sklep ortopedyczno-medyczny Szczecin

Ile wynosi refundacja na balkonik rehabilitacyjny? Sprzęt medyczny na NFZ Szczecin

Dofinansowanie chodzika rehabilitacyjnego, czyli refundacja chodzika rehabilitacyjnego, wynosi 70%  kwoty 240 zł, co odpowiada rzeczywistej kwocie refundacji  168 zł. Oznacza to, że jeśli kupisz chodzik ortopedyczny za 240 zł, będziesz musiał zapłacić tylko o 30% więcej z jego pozostałej wartości 72 zł. Sklep ortopedyczno-medyczny Szczecin ma w swojej ofercie szeroki wybór balkoników. Jeśli jednak wybierzesz droższy sprzęt, zapłacisz więcej, ponieważ zwrot wynosi tylko 70% z 240 zł lub 168 zł i jest stały. Wszelkie pieniądze powyżej tego limitu środków należy wypłacić z własnej kieszeni. Np. jeśli balkonik medyczny kosztuje 350 zł, trzeba dopłacić 182 zł.

Jak uzyskać refundację na balkonik rehabilitacyjny i komu przysługuje?

Jak załatwić balkonik z NFZ? Z refundacji na balkonik rehabilitacyjny mogą skorzystać osoby, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne. Głównym wskazaniem do zwrotu kosztów balkoniku rehabilitacyjnego przez NFZ jest trwała dysfunkcja chodu. W takiej sytuacji potrzebne jest zlecenie od osoby uprawnionej, np. lekarza lub fizjoterapeuty. Narodowy Fundusz Zdrowia zapewnia możliwość pokrycia części kosztów chodzika ortopedycznego. Aby otrzymać refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia należy skontaktować się z lekarzem w celu zamówienia sprzętu ortopedycznego i środków medycznych.

Jaki kod NFZ ma balkonik rehabilitacyjny?

Gdy chcemy kupić chodzik, refundacja z NFZ zaznaczana jest na podstawie kodu. Na balkonik kod NFZ został oznaczony jako P.123. Jest to kod NFZ na balkoniki, chodziki lub podpórki.

Jaki lekarz wypisuje zlecenie na balkonik rehabilitacyjny?

Uprawnienia takie mają następujące osoby:

Balkonik rehabilitacyjny – niezawodność i komfort

W BART-MED dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy dostarczamy naszym klientom sprzęt ortopedyczno-medyczny cieszący się uznaniem na całym kraju. Największą zaletą chodzików jest ich funkcja i umiejętność dostosowania się do kondycji fizycznej i stanu zdrowia pacjenta. W porównaniu z kulami ortopedycznymi chodzik rehabilitacyjny charakteryzuje się znacznie lepszą stabilnością i wsparciem podczas długich spacerów. Dodatkowo zapewniamy, że wszystkie balkoniki dostępne na naszej stronie i stacjonarnie w sklep medyczny Szczecin  posiadają odpowiednie atesty i atesty potwierdzające ich wysoką jakość.

Idealny balkonik ułatwiający chodzenie – o czym należy pamiętać?

Przy wyborze z pewnością trzeba zwrócić uwagę na indywidualne dopasowanie balkonika do warunków fizycznych pacjenta oraz poziomu jego mobilności. Nie bez znaczenia jest również materiał oraz stabilność konstrukcji. Istotny element stanowią warunki sprzedaży i ewentualnego wsparcia, jakie oferuje sprzedawca. Dlatego też w naszym sklepie BART-MED dostaną Państwo fachową opiekę.

Rodzaje balkoników

Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, dlatego nie wszyscy seniorzy wybiorą ten sam typ urządzenia. Balkoniki rehabilitacyjne są dostępne w różnych akcesoriach i wzorach. Poniżej znajdują się trzy główne kategorie.

Balkoniki rehabilitacyjne są urządzeniami, które mamy w swojej ofercie jako Bart-Med.pl sklep ortopedyczno-medyczny Szczecin. Pomożemy w doborze dobrego produktu spełniającego dane potrzeby i udzielimy fachowych wskazówek w tym zakresie. Zachęcamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.